Uroczystość 120-lecia powstania OSP Łukowo

Dnia 15 sierpnia 2021r. odbyły się w Łukowie obchody 120-lecia powstania OSP Łukowo połączone z wręczeniem nowego sztandaru. W uroczystości tej czynny udział wzięła Orkiestra Dęta OSP Ciechanów.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Filialnym. Po wspólnej modlitwie w intencji strażaków pododdziały przemaszerowały pod remizę OSP. Tutaj miała miejsce oficjalna część uroczystości. Została podniesiona flaga państwowa i odegrany przez Orkiestrę hymn państwowy. Wszystkich przybyłych gości powitał Druh Michał Jasiński Wójt Gminy Karniewo. Potem nastąpił akt wbijania gwoździ pamiątkowych w drzewiec sztandaru przez jego fundatorów i zaproszonych gości. Ks Proboszcz parafii Karniewo poświęcił nowy sztandar OSP Łukowo.

Po pożegnaniu dotychczasowego sztandaru Druh Mirosław Augustyniak członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Województwa Mazowieckiego przekazał nowy sztandar na ręce Druh Jacka Matusiaka Prezesa OSP. Trębacze odegrali sygnał Hasło Wojska Polskiego. W rytmie marsza poczet sztandarowy zaprezentował sztandar wszystkim obecnym gościom.

Następnie zostały nadane odznaczenia i wyróżnienia za dzielną postawę przy akcjach ratowniczych strażakom OSP Łukowo.

Całość zakończyła defilada pododdziałów przy dźwiękach Warszawianki.

Fotorelację wykonała druhna Anna Wodzyńska.