Powiatowy Dzień Strażaka

Dnia 19 czerwca 2021r. obchody Powiatowego Dnia Strażaka rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej, którą celebrowali proboszcz ks. kan. Jan Jóźwiak i Kapelan Powiatowy Strażaków ks. kan. Krzysztof Jaroszewski. Za oprawę muzyczną Mszy odpowiedzialna była Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Następnie wszystkie Pododdziały przemaszerowały na plac przed Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Została podniesiona flaga i odegrany hymn państwowy. Wszystkich przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy bryg. Tomasz Gajewski dokonując podsumowania ubiegłego roku w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Główną częścią uroczystości było nadanie odznaczeń, wyróżnień, wręczenie medali oraz awansów na wyższe stopnie służbowe strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Odczytano list gratulacyjny Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Jarosława Nowosielskiego, w którym wyróżnił druhów OSP za ich wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej. Odczytano również przesłane życzenia od Komendanta Głównego nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka i Sekretarza Stanu MSWiA Macieja Wąsika.
Pani Joanna Potocka-Rak, Starosta Powiatu Ciechanowskiego, nagrodziła pamiątkowym grawertownem funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej za działalność na rzecz poprawy stanu ochrony przeciwpożarowej.
Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie na ręce Kapelmistrza otrzymała od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego promesę na zakup instrumentów.

Uroczystość zakończył przemarsz w rytmie znanego marsza.

Fotorelację wykonała druhna Anna Wodzyńska.