Dożynki gm. Ciechanów

Dnia 22 sierpnia 2021r. w Rydzewie gm. Ciechanów odbyły się wspaniałe uroczystości dożynkowe połączone z otwarciem nowej strażnicy i przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego. Orkiestra OSP Ciechanów brała udział w tych uroczystościach. Przed ich rozpoczęciem zagrała krótki koncert znanych i lubianych utworów, m.in. W zielonym gaju, Walc Barbary z filmu Noce i Dnie, Szkoda lata.

Na placu przed strażnicą OSP w Rydzewie po powitaniu delegacji dożynkowych i zaproszonych gości została odprawiona polowa Msza Święta w intencji rolników. Orkiestra zadbała o oprawę muzyczną tej Mszy.

Ważnym momentem obchodów było poświęcenie budynku strażnicy i samochodu pożarniczego. Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej wyróżnienie honorowe otrzymał Wójt Gminy Ciechanów Marek Kiwit. Jednostka OSP Rydzewo dostała wyróżnienie w podziękowaniu za trud i zaangażowanie. Uroczystość była okazją do wręczenia druhom i druhnom medali za zasługi dla pożarnictwa. W trakcie obchodów zabrało głos wielu znamienitych gości gratulując odwagi i oddania służbie oraz życząc kolejnych wielu lat wspaniałej działalności. Uczestnicy dożynek około godziny 16 przy dźwiękach marszu udali się na występy artystyczne na stadion w Rydzewie.

Fotorelację wykonała druhna Anna Wodzyńska.