82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dnia 1 września 2021r. na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Rozpoczęły się wciągnięciem flagi państwowej na maszt i odegraniem przez Orkiestrę OSP Ciechanów hymnu państwowego. Głos zabrał Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński upamiętniając poległych w obronie Ojczyzny w 1939r. Podkreślił, że pamięć o zamordowanych Polakach jest naszym obowiązkiem.

Głównym punktem obchodów była Msza Święta celebrowana przez ks. kan. Stanisława Filipskiego z parafii św. Piotra Apostoła, w której oprawę włączyła się Orkiestra OSP. Po Mszy został odczytany Apel Poległych, a następnie przy kwaterze Wojska Polskiego i Ofiar Terroru kwiaty złożyli Przedstawiciele Władz Miasta, Organizacji Pozarządowych oraz delegacje ciechanowskich szkół.

Uroczystość zakończyła się odprowadzeniem pocztów sztandarowych w rytmie marsza.

Fotorelację z uroczystości wykonał Kazik Kosmala.